Ugrás a fő tartalomra

Bódai – Soós Judit: Mihaszna kütyük bolygója

Manapság a mindennapok része, hogy foglalkozzunk környezetünkkel, az újrahasznosítással, és mindennel, ami ezzel kapcsolatos. Épp ezért volt öröm számomra, hogy olvashattam és véleményezhettem Bódai – Soós Judit: Mihaszna kütyük bolygója című könyvét.Köszönöm a Helma Kiadónak, azon belül is Dvariecki Bálintnak, valamint A magyar könyv is magyar termék (MKMT) mozgalomnak, hogy olvashattam és véleményezhettem a könyvet.


Bódai – Soós Judit
Mihaszna kütyük bolygója




Fülszöveg:

"Gondolkodtál már azon, hogy hová kerülnek az elromlott, elhasznált, feleslegessé vált, mihaszna kütyük? Ha elég szemfülesek vagyunk, sikerül újrahasznosítanunk őket. Az Univerzum titokzatos sötét anyaga azonban lesben áll, és ha felelőtlenül csak kihajítjuk elektromos kacatjainkat a szemétbe, akkor ez a sötét erő összegyűjti őket. Bolygót épít belőlük. No és a kütyük mit szólnak mindehhez? Akadnak köztük olyanok, akik nem törődnek bele mihasznaságukba. Ők hasznosnak érzik magukat, hasznosak akarnak lenni. De szükség van-e rájuk valahol? Remi, a kis orr- és fülszőr nyíró gép fellázad sorsa ellen, és társakat gyűjt maga köré, akik segítségével új értelmet nyerhet a létezésük. Persze, ahol szövetségesek vannak, ott ellenféllel is számolni kell. Humoros, izgalmas és kozmikusan mihaszna mese az értelmetlen lét értelméről. 8-12 éves korosztály számára ajánlott"

Vélemény:

Nem túlzás ma sajnos azt mondani, hogy már nagy a tét. Nagy a tét, amikor termékeket gyártunk, használjuk őket, majd... Majd? Kidobjuk öket? Hová kerülnek? Milyen anyagokat juttatunk az ivóvízbe, az élővilágba, melynek mi is a részei vagyunk? Mérgezve mindent, beleértve magunkat is. Már vannak kezdeményezések, hogy ez ne így legyen. Már dolgoznak, dolgozunk rajta, hogy a "szemét" ne csupán "szemét" legyen, hanem mondjuk valami új dolognak a kezdete, mint ahogy a természetben is van, az élővilág halott része lebomlik, és új élet sarjad belőle. Nem könnyű azonban megérteni ezeket a folyamatokat még felnőtt fejjel sem, ráadásul ezt a gyermekeknek is el kell tudnunk magyarázni, hiszen ez az ő jövőjük is, nekik is tisztában kell lenni a dolgokkal. Kell, hogy tudjunk válaszolni már a "miért?" kérdésekre is. Szerencsére Bódai – Soós Judit: Mihaszna kütyük bolygója című könyve segítségünkre van ebben, 8-12 éves korú gyermekek már maguk is olvashatják, és okulhatnak belőle.
Minden adott, meseszereplők a témára szabva, felruházva a gyermekek számára már ismert jó és rossz tulajdonságokkal, és hát a küldetést végig kell vinni mindenáron. Gondolatébresztő ez a könyv ebben a témában a gyermekek számára, hiszen ők még ilyen módon tudnak tanulni, fejlődni.
Különösen tetszett a könyv befejezése, amit én egy különös, ébresztő végkifejletnek éltem meg, ami mindenképpen egy olyan téma, amiről beszélgetnünk kell majd a gyerekekkel. De hát ezért olvasunk, tanulunk közösen velük.


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Donka Krisztina: Lélekhangok

A napokban az a megtiszteltetés ért, hogy elolvashattam Donka Krisztina Lélekhangok című könyvét. Köszönöm a Helma Kiadónak, azon belül is Dvariecki Bálintnak, hogy lehetőséget kaptam a könyv olvasására, és véleményezésére is. Donka Krisztina Lélekhangok Fülszöveg: Donka Krisztina Lélekhangok című, verseket és meséket egyaránt tartalmazó kötetét az olvasók szíves figyelmébe ajánlom. Eredeti, letisztult, lüktető, érzelmes verssorai magával ragadják az embert. A szerző bensőséges gondolatai csillagokként ragyogó tükröt állítanak elénk, és tiszta, szívből jövő sorai megkapó egységet alkotnak a versek hatására újra meglelt emberi mivoltunkkal. A kötetben megjelent mesék egyszerűek, rövidek és tanulságosak. A szerző fogalmazása és eredeti látásmódja a klasszikus mesék hagyományához igazodik. Nem csak a gyermekek, hanem a felnőttek számára is tanulságosak Krisztina szavai, természet iránti szeretete, és a szerző belülről fakadó, a kedves olvasónak feltárt érzései. Ezért a meséit minden koros

Radics Renáta: Emlékeim kertjében

Egy vidéki kis faluban születtem, ott töltöttem gyermekkoromat, mégpedig a falu egy zsákutcájában, mely a természettel volt határos. Később Budapestre költöztem, azonban a falu, a természet a mai napig a szívemben, emlékeimben él. Épp ezért okozott számomra nagy örömet, hogy Radics Renáta Emlékeim kertjében című művét olvashattam, véleményezhettem. Köszönöm a Helma Kiadónak, különösen Dvariecki Bálintnak, valamint Radics Renátának is. Radics Renáta Emlékeim kertjében Fülszöveg A házunk mögötti réten sétáltam egy gyönyörű napfényes délutánon. Közben vadvirágokat szedtem és egy szép kis csokor lett belőlük, amit otthon vázába tettem. Nemcsak egy virágcsokrot, hanem egy verset is vittem haza magammal, ami Az Emlékeim kertjében címet kapta. Akkor született az ötlet, hogy a virágcsokromról készült fotó lesz az új könyvem borítója és a versem a címadója. Mesekönyvemhez hasonlóan, ebben a könyvben is fontos szerepet kap a szeretet, a természet szépsége, s a kifogyhatatlan optimizmusom. Emléke

Goran Episcopus: Forráspont

Közeledik a karácsony, amikor kicsit megpihenünk, szívünk szeretetre vágyik... jobban is, mint máskor. Átgondoljuk ezt az évet, tervezgetjük a következőt, de mindenekelőtt előkészítjük lelkünket a December 24.-i szentestére, amikor Jézus születésnapját ünnepeljük. Ezért hálás vagyok, hogy az én felkészülésem Goran Episcopus Forráspont című verseskönyvével kezdődik. Köszönöm a szerzőnek, valamint A magyar könyv is magyar termék (MKMT) mozgalomnak, hogy olvashattam és véleményezhettem a verseskönyvet. Goran Episcopus Forráspont Ha meg kellene említenem két dolgot, ami megkülönböztet minket, embereket a többi lénytől, talán azt mondhatnám, hogy a beszéd és a hit. Úgy tudom, a gondolkodás és a beszéd az kéz a kézben járnak, a hit és a vallás pedig mindenképpen csak ránk jellemző. Sokan, sokféleképpen gondolkodnak erről, a vallásról, világunk teremtéséről. Annyi azonban mindenképpen közös bennünk, emberekben a kezdetektől, hogy hiszünk valamiben, van istenképünk. Persze a történelem során e